қмж математика 1 сынып Қысқа мерзім жоспары
Қысқа мерзім жоспары (ҚМЖ) математика пәнінен 1 сынып оқушыларына арналған сабақ жоспары. 7 саны. Оқыту мақсаттары қол жететін сабақта (сілтеме оқу бағдарламасын):
1.1.1.1 деп санауға тура және кері шегінде, 10; анықтау орын саны заттай бірқатар сандарды
Сабақтың мақсаты: анықтау сандық шекараны, свободноиспользуемые әрбір оқушыларға есеп жетілдіру дағдысы шот заттарды салада он.
Жетістік критерийлері Оқушылар анықтай алады сандық шекараны, свободноиспользуемые әрбір оқушыларға есеп жетілдіру дағдысы шот заттарды салада он.
Дағдыландыру
құндылықтарды
Құндылықтарға негізделген ұлттық идеясы «Мәңгілік ел»: қазақстандық патриотизм мен азаматтық жауапкершілік; сыйлау; ынтымақтастық; еңбек және шығармашылығы; ашықтық; өмір бойы білім алу.
Пәнаралық
байланыс
Өзара байланысты заттар: сауат ашу, ана тілінде өзін-өзі тану, дүниетану, жаратылыстану, музыка.
Дағдысы
пайдалану
АКТ
Сабақта оқушылар пайдаланады флеш-презентация, жүктеп алуға болатын планшет немесе ұялы телефон арқылы QR-коды
Алдын ала
білім
Оқушылар санау шегінде 10
Сабақтың барысы
Кезеңдері сабақтың Жоспарланған қызмет сабақта
Ресурстар
Сабақтың басталуы
Кіріспе әңгіме.-
Қымбатты балалар, бүгін сіздің бірінші сабақ. Кім біледі, бұл білдіреді деген сөз «математика»? Біз зерттеп математика сабақтарында?
Иә, математика – ең маңызды және күрделі ғылым. Математика сабағында біз научимся санау, шеше, туыс, жаңа және қызықты. Бұл білімдер көмектеседі ғана емес, мектеп өмірі, математика қажет адамдарға үйде, дүкенде, демалыста да.
Танысу оқулығымен. —
Туралы әңгіме знакомствепервоклассников бір-бірімен және мектеппен,жеткізуші шот заттар. —
• Қарашы, қанша бала отырса, терезе жақтан?
• Қанша бала отырса, алдына ма?
• Қанша бала отырады артта сені?
Жетістік критерийлері Оқушылар дұрыс және толық жауап сұрақтарға жауап береді мұғалім Стикерлер немесе фишкалар
Сабақтың ортасы
Кіріспе тапсырма.-
Ұсыныңыз барлық девочкамвстать бір қатарға. Сұраңыз ұл бағаланып сыныптағы қыздар. Содан кейін предложитевсем ұлдарға тұра бір қатарға қарама-қарсы рядадевочек (мұндай жағдайда оңай поделитьучащихся үшін жұмыс, жұппен). Сұраңыз девочекпосчитать қанша сыныпта ұлдар. Сұраңыз уучащихся:
• Аласың ба бағаланып оқушы вклассе? (болуы мүмкін жауап «Көп»)
• Сонымен бірге мұғалім?
Орнатыңыз басқа да сұрақтар определениеколичества заттарды көп он. Бұл вопросынеобходимы білу үшін, мүмкін ликто-оқушылардың санау көп жылдан он.Әңгіме анықтаңыз дағдылары шот каждогоучащегося, толған ай каждыйучащийся санау мүмкін, және қауіпсіз дағдысы счетадо он. Сондай-ақ анықтауға болады, біледі лиучащиеся орнатуға, қандай заттарды көбірек, акаких — кем.
Бұдан әрі өтіңіз осындай заттарды есептеу кезінде оқушылар ұстап предметыруками. Сұрақ үлгілері:
• Қанша сыныпта рюкзак табылып, қызыл (илидругого) түсті?
Бұл сұраққа жауап беру үшін оқушылар, которыхрюкзаки осы түсті қояды, оларды бір қатарға, адругие хормен санайды: «Бір, екі, үш…» және т. б.
• Қанша гүл горшков ақ түсті?
• Қанша сыныптағы парталар?
• Қанша орындықтардың сыныптық бөлмеде?
Түсіндіріңіз оқушыларға, устанавливатьколичество заттар — бұл деп санауға болады.Назар аударыңыз оқушылар санының, которыемы айтатын болған заттар: бір,екі, үш, төрт, бес, алты, жеті, сегіз, тоғыз,он.
Сұраңыз, оқушылардың ойлау және айтуға болады,бұл жалпы есеп кез келген заттар.Подведите туралы қорытындыға оның есебінен предметоввсегда басталады санының бір және есеп числаназываются дәйекті, экономика, құқық.Бұдан әрі өтіңіз, ойын — дене жаттығуын,оқушылар орындайтын болады заданноеколичество қозғалыстар.
• Қанша хлопков едім? (хлопните владоши, мысалы, алты рет, оқушылар должныповторить қоса берілген саны хлопков)
• Енді хлопните в ладоши төрт есе өсті.
• Топните аяқпен үш рет.
• Крикните «Ура!» деп бес рет және т. б.
Гимназиясындағы Сергіту Сәті №1-Қосымша
Сана заттар. Орындаңыз бұл заданиефронтально.
Сұраңыз оқушылардың посчитать заттар каждойгруппе.
Жауаптар
Екі ит, төрт мысық, жеті түс, девятьвоздушных шарлар.
Шешті.П
Орындаңыз тапсырма жұппен. Предложитепосчитать оқу құралдары. Попроситеучащихся кезек-кезек бір-біріне сұрақ қоюға вопросына санау заттарды суретке қарап. Бақылаңыз заобсуждением жұптасып деңгейін анықтау мақсатында.
Жауаптар
3 дәптерлер, 1 сурет салуға арналған альбом, 5 кітап, 10цветных қарындаштар.
Рассмотри суретті және придумай вопросысо «деген сөзбен Қанша?» Г
Поделите учащихсяна топ төрт адамнан және предложитеим ойлап сұрақтар қою және олардың бір-біріне вгруппах.
Пайдаланып көр.П
Оқушылар тиіс посчитатьколичество түрлі-түсті қарындаштар, олардың әрқайсысының.Осы тапсырманы белгілеуге көмектеседі және дағды шот уучащихся. Егер қарындаштарды көп 10, аучащийся біледі деп санауға шегінде ғана 10, онда онможет көмегіне өзінің партнеруили хабарлауға қарындаштар одан артық 10.
Гимназиясындағы Сергіту Сәті №2 Қосымша
РТ Және с. 3
Соедини суреттер нүктелері бар карточкаларда.
Оқушылар тиіс біріктіруге заттардың тобын ссоответствующим санымен нүкте.
Закрась сонша топтарының қанша ойыншық нарисунке. Тапсырмада оқушылар закрашивают кругипод картинкой сәйкес количествомизображенных заттар.Оқушылар үшін бастан затрудненияпри тапсырманы орындау, приготовьте образецвыполнения бір мысал.
ТР-с. 4 Өнім.ЖӘНЕ
Оқушылар тиіс рассмотретьиллюстрацию және посчитать қияр, қызанақ,шалғам, қызылша, пияз, сәбіз, кәділер, которыеизображены себетте. Нәтиже керек соединитьс санымен арналған карточка.
Жауаптар
қияр — 5; қызанақ — 9; редисок — 10;қызылша — 4; лука — 7; сәбіз — 4; кәді — 1.
Оқулық:
Заттарды санау, стр. 4-5
Жұмыс дәптері:
Жұмыс парағы 1 «заттарды санау», с. 3
Жұмыс парағы 2 «Себет көкөніспен», с. 4
Ресурстар
• есеп үшін материал шот шегінде он;
• карточка пәндік суреттермен жұмыс: десятькарточек бейнелері бар заттарды вколичестве емес;
• интерактивті тақта.
Жетістік критерийлері ФУчащиеся бойынша жұмыс жүргізеді самооцениванию с
арқылы Баспалдақтар табысты жұмыс дәптері.
Сабақтың соңында
http://files.school-collection.edu.ru/dlrstore/40c19f36-0250-4724-8421-c85535801a09/%5BNS-MATH_1-07-10%5D_%5BIM_006%5D.html
Сабақ соңында мұғалім балаларға ұсынады қорытындысын.
У Қандай болды, сабақтың мақсаты қандай?
Д. Оқуға, санауға заттар.
У Жеттік біз қойылған мақсатқа?
Д. Иә.
У. Не ұнады, сабақта?
Жеке тапсырма
Жетістік критерийлері дұрыс орындау Буратино қуанады.
Рефлексия: Біреуге ұнады қарым-қатынас мұғалім, біреуге – балалармен қарым-қатынас жасай, біреуге – сурет. Осылайша анықталуда бағдарлау баланың қарым-қатынас балалармен немесе мұғалім, қызмет, мектепке.
Саралау
Егер Сіз жоспарласаңыз көрсетуге көбірек қолдау керек. Қандай міндеттер жоспарласаңыз, алдына аса қабілетті оқушылармен?
Бағалау
Сіз жоспарласаңыз, тексеру, материалды меңгеру деңгейі оқушылардың ма?
Пайдаланыңыз бұл бөлімді жазу үшін әдістері Сіз пайдаланатын бағалау үшін сонымен қатар, ол оқушылар үйрендік сабақта.
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.
Денсаулықты сақтау технологиялары.
Қолданылатын сергіту жаттығулары мен белсенді қызмет түрлері.
Жеке тапсырма сабақтың соңында оқушылар үйренеді:
• считать шегінде он;
• арасында сәйкестік орнатуға количествомпредметов және саны.
Қойыңыз мынадай мәселелерді бағалау үшін, түсіндім
ли оқушы тақырыпты:
• Бір біз деп санауға болады?
• Count заттар суретте. Қанша…?(тапсырма карточка предметнымикартинками шегінде 10)
• Қалай ойлайсың, неге болмайды секіру числапри шотта?
Өткізіңіз бойынша самооцениванию оқушылардың
арқылы Баспалдақтар табысты жұмыс дәптері.
№1:
Итереміз — ұшу
Жібереміз ұшақ.
Оң жақ қанаты алға,
Сол жақ қанаты алға.
Бір, екі, үш, төрт —
Полетел біздің ұшақ.
№2
«Носочках тышқандар жүреді.
Мәселен, чтоб кот олардың естіді.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары математикадан — № 1-1-2
*Контекстінде тақырыптар: «Все обо мне», «Менің мектебім»
Мектебі:
Күні: «____»____________20___ж.
Мұғалімнің аты-ЖӨНІ:
Сынып: 1 «____» сынып. Қатысушылардың саны:
жоқ:
Сабақтың тақырыбы: Порядковыйсчет
Оқыту мақсаттары қол жететін сабақта (сілтеме оқу бағдарламасын):
1.1.1.1 деп санауға тура және кері шегінде, 10; анықтау орын саны заттай бірқатар сандарды
Сабақтың мақсаты: • дамытатын дағды шот заттарды тәртібі ихследования пайдалана отырып, сандық ипорядковых числительных;
• іскерліктерін ажырата реттік иколичественный.
Жетістік критерийлері Оқушылар жүктелетін пониманиеколичественного шот кеңейтеді бұл дағды допорядкового санау заттарды пределахдесяти; үйренеді атауға санының тәртіппен ихследования шегінде бірінші ондаған, используяпорядковые сан есім: бірінші, екінші, үшінші,төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші,тоғызыншы, оныншы.
Дағдыландыру
құндылықтарды
Құндылықтарға негізделген ұлттық идеясы «Мәңгілік ел»: қазақстандық патриотизм мен азаматтық жауапкершілік; сыйлау; ынтымақтастық; еңбек және шығармашылығы; ашықтық; өмір бойы білім алу.
Пәнаралық
байланыс
Өзара байланысты заттар: сауат ашу, ана тілінде өзін-өзі тану, дүниетану, жаратылыстану, музыка.
Дағдысы
пайдалану
АКТ
Сабақта оқушылар пайдаланады наборное мата, оны жүктеуге болады, планшет немесе ұялы телефон арқылы QR-коды
Алдын ала
білім
Оқушылар санау шегінде 10.
Сабақтың барысы
Кезеңдері сабақтың Жоспарланған қызмет сабақта
Ресурстар
Сабақтың басталуы
Повторениеколичественного шот заттар. —
Актуализациязнаний көмектеседі оқушыларға кеңейту навыкколичественного дейінгі шотты түсіну порядковогоподсчета заттар. Қайталаңыз оқушылармен есебінен салада он тура және кері.
Жұмыс наборным полотном. Қажет барлық оқушыларға скачать на свой мобильный телефон наборное полотно.
Теріңіз наборном шығармасындағы сонша топтарының қанша нүктелерін қалды считалке.
Бір, екі, үш, төрт, бес,
Шықты нүктелері серуендеуге шықты.
Кенеттен резеңке выбегает
Мен біреуін стирает.
Мұнда не істеу керек?
Бола ма?
Ойлану керек және чертить.
Касса геометриялық тұлғалармен
https://cloud.mail.ru/public/H12R/X4xVzJDF8
* Теріңіз сонша шаршы, неше саусақтар. (5)
— Қалай аталады саусақтары қолда бар? (Бірінші саусақ – үлкен, екінші саусақты көрсету, үшінші саусақ – орташа, төртінші саусақ – безымянный, бесінші саусақ – шынашақ)
* Табыңыз заңдылық және жалғастырыңыз.
∆ ○ □ ∆ ○ □
— Қандай геометриялық фигураларды құрайды.
— Қандай фигурасы осы ретпен әрқашан тұр?
— Қандай пішін, екіншісі? үшінші?
— Бұл есте сақтау маңызды орындау кезінде осы тапсырманы? (Қолданысқа фигуралар.)
— Бұл туралы бүгін айтатын боламыз сабақта? (Тәртібі туралы әр түрлі заттар.)
Касса геометриялық тұлғалармен
Жетістік критерийлері Оқушылар деп санайды заттарды тәртібі, олардың жүру пайдалана отырып,реттік сан есім: бірінші,екінші, үшінші; анықтайды реттік нөмірі мәнін;
Сабақтың ортасы
Ойын «Құрамыз поезд»
Мұғалімі тудырады тақтаға оқушылар кезек-кезек. Олардың әрқайсысы рөлді орындау вагонның атайды. Мысалы, бірінші шақырылған оқушы былай дейді: «мен бірінші вагон». Екінші оқушы «цепляется» бірінші вагон атайды өзінің реттік нөмірі, қалған оқушылар проговаривают: «иә, бір – екі». Осыған ұқсас «прицепляются» келесі вагондар, ал балалар деп түсіндіреді іс-вагон». Содан соң вагондар «отцепляются» а » сыныбы хор дейді: «Үш жоқ бір–, екі және т. б.»
Сұраңыз деп санауға барлық оқушылар реті бойынша:»Бірінші, екінші, үшінші. оныншы». Спроситеучащихся, айырмашылығы бар барлық фразах: «Десятьучащихся» және «Оныншы сынып оқушысы». Попроситеобъяснить мағынасы осы фразаны. Хабарлаңыз, бұл впоследнем жағдайда біз пайдаланды порядковыйсчет, өйткені пайымдауынша, рет-ретімен.Жаңа тақырыпты қауіпсіз негізінде сюжет,изображенного кітабында. Сұраңыз учащихсяпомочь Қаза алуға кітапханада кітап.Ұсыныңыз қарастыру суреттер учебникеи айтуға, қанша кітап взяла с полки қыз.Бекіту үшін тақырыптар тапсырма этидействия. Назар аударыңыз оқушылардың отличияпонятий «бес кітап» және «бесінші кітабы». Маған есептегенде кітаптар тәртібі бойынша (бірінші, екінші,үшінші, төртінші, бесінші кітабы), біз производимпорядковый. Помогите оқушыларға понятьразницу реттік және сандық счетапредметов, салыстыра отырып, сұрақтар мен сан есім,қолданылатын сөйлеу: «нешінші?» және»Қанша?»; реттік және количественныечислительные.
Гимназиясындағы Сергіту Сәті №1-Қосымша
Көңілді сайқымазақтар.Г
Тапсырма мүмкіндік береді закрепитьпонимание заттарды реттік санау.Ұйымдастырыңыз топтық жұмысқа сыныппен.Сұраңыз оқушылардың қарастыру көрінісі,оқып аттары сайқымазақтар мен сұрақтарға жауап беру. Кірген тапсырманы орындау оқушылар жасайды выводо оның реттік нөмірі пәнінің байланысты отначала есептеу (сол жағынан немесе оң жағынан басталып, сверхуили төменнен және тағы басқа). Орындағаннан кейін заданияпроведите топтар арасындағы взаимопроверку.
Жауаптар
1. Ішінде;
2. екінші;
3. бесінші;
4. Тим;
5. Бим. Бірінші.
Гимназиясындағы Сергіту Сәті №2 Қосымша
Оқулық:
Реттік санау, с. 6-7
Жұмыс дәптері:
Жұмыс парағы 3 с. 5
Жұмыс парағы 4 «шоты бойынша?» — с. 6
• түрлі-түсті қарындаштар;
• есеп материал (жиынтығы 10 дана);
Жетістік критерийлері Үйренеді дағдыларын, шот, пользуясьпорядковыми числительными: бірінші, екінші,үшінші және т. б., және кері — оныншы,тоғызыншы, сегізінші және т. б. Оқиды карточкалар негізгі сөздермен, «Қабырғаға» деген сөздерден.
Сабақтың соңында
Шешті.П
Тапсырма дамытады дағдысы употребленияв сөйлеу реттік числительных. Спроситеучащихся, біледі олар өз мекен-жайы.Тыңдаңыз оқушылардың жауаптары. Мынаған ихвнимание деп атау нөмірі өз домаили пәтер, олар реттік санау. Ұйымдастырыңыз жұмыс, жұппен. Предложитеучащимся айтып, бір-біріне қай күні,қай қабатта, қай пәтерде олар өмір сүреді. Повозможности оказывайте жәрдемдесу учащимсяв дұрыс пайдалануда порядковыхчислительных сөйлеу. Содан кейін ұсыныңыз узнатьэтаж, онда өмір сүреді кейіпкерлері, суреттер.Ұсыныңыз ойлап сұрақтар мен қою ихдруг бір-біріне. Мысалдар сұрақтар: «қандай этажеживет ұл, оделся және жұмысқа наулицу?», «Қай қабатта тұратын қыз, котораяразговаривает телефон?» және тағы басқа.
Жауаптар
1. алтыншы қабатта;
2. оныншы;
3. бірінші және оныншы қабатында;
4. тотықұс.
• Бағалау үшін қаншалықты оқушылар түсініп, темуурока, оларды сұраңыз сұрақтарға жауап беру иливыполнить тапсырма:
• count реттік нөмірлері 1-ден 10;
• count реттік нөмірлері 10-нан 1 ;
• Сіз қалай ойлайсыз, қарағанда көп сөйлемдер «үш үй»және «үшінші».
• Қанша сабақ бүгін?
• Атаңыз, қандай сабақ болады соңғы порасписанию. Қандай оның реттік нөмірі?
• Жағдайды елестетіп көрші: кезекте встоловой тұр он бала. Марат тұр пятымс басталғанға кезек. Count қандай шот бойынша сконца кезекте тұр, Марат? (Алтыншы.)
Жауап нәтижелері бойынша оқушыларды бағалаңыз степеньусвоения сабақ тақырыбын.
Жетістік критерийлері Оқушылар бағалайды, өз жұмыстарын жүргізгенде көмек «Баспалдақтар» жетістік жұмыс дәптерлері.
Саралау
Егер Сіз жоспарласаңыз көрсетуге көбірек қолдау керек. Қандай міндеттер жоспарласаңыз, алдына аса қабілетті оқушылармен?
Бағалау
Сіз жоспарласаңыз, тексеру, материалды меңгеру деңгейі оқушылардың ма?
Пайдаланыңыз бұл бөлімді жазу үшін әдістері Сіз пайдаланатын бағалау үшін сонымен қатар, ол оқушылар үйрендік сабақта.
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.
Денсаулықты сақтау технологиялары.
Қолданылатын сергіту жаттығулары мен белсенді қызмет түрлері.
Қосымша тапсырма орындалады компьютерде, планшетте немесе ұялы құрылғыда
http://files.school-collection.edu.ru/dlrstore/fa31707f-d302-4070-897f-6d1bbe3a648e/%5BNS-MATH_1-01-06%5D_%5BIM_005%5D.html
Соңында сабақты оқушылар үйренеді:
• санау заттарды тәртібі, олардың жүру пайдалана отырып,реттік сан есім: бірінші,екінші, үшінші.
• анықтау реттік нөмірі мәнін;
• ажыратуға реттік санау жылғы сандық.
№1:
Итереміз — ұшу
Жібереміз ұшақ.
Оң жақ қанаты алға,
Сол жақ қанаты алға.
Бір, екі, үш, төрт —
Полетел біздің ұшақ.
№2
«Носочках тышқандар жүреді.
Мәселен, чтоб кот олардың естіді.